צילום אומנותי

לקחת מצלמה, ללחוץ על כפתור ולצלם תמונה כל אחד יכול, אבל לדעת איך לצלם – זה כבר משהו שצריך לדעת איך עושים. ההבדל בין צלם מקצועי לבין אדם מן השורה שלקח מצלמה וצילם הוא כמובן הבדל של שמיים וארץ, אבל אם לוקחים צלם מקצועי ומוסיפים לו רקע אומנותי הרווחתם כפליים והתמונות שתקבלו ידברו בעד עצמן.

צילום אומנותי הוא צילום שמשתמש בכלים מהעולם האומנותי. הצילום האומנותי משמש כמובן לצילומי אומנות אך גם בתחומים אחרים, רקע אומנותי של הצלם מהווה יתרון. צלם אופנה בעל רקע אומנותי יפיק תמונות בסגנונות מעניינים ומקוריים, וכך גם צלם פורטרטים, צלם אירועים וכדומה.

מה הייחוד של צילום אומנותי?

את טכניקת הצילום כל צלם מקצועי לומד – איך להשתמש בתאורה, בצמצם, באילו עדשות כדאי להשתמש בכל סיטואציה ועוד ועוד. ולכל צלם יש את הסגנון הייחודי שלו, הטעם הספציפי שלו ו’העין’ שהיא רק שלו. העין הזו היא הדרך שבה הוא מסתכל על הסיטואציות שהוא מצלם ומה הוא מבקש ללכוד בהן. באותו רגע מסוים בחופה יהיה צלם שיתמקד במבט שבין החתן לבין כלה ויהיה צלם שיצלם דווקא את הידיים של אם הכלה שלוחצות בחוזקה ובהתרגשות את היד של בתה.

צילום אומנותי הוא ענף בצילום שבו הצלמים מקבלים הכשרה אומנותית, לומדים טכניקות צילום שונות שמקורן מעולמות מקבילים בעולם האומנות ובעיקר לומדים להסתכל על מצבים ועל רגעים בצורה אחרת. התמונה מקבלת משמעות אחרת ונתפסת מבחינת הקומפוזיציה שלה, מבחינת הצבעוניות שלה, התנועה שבה, או מבחינת דבר שולי וקטן שקרה בה שהתמקדות בו תאיר את כל הסיטואציה באופן אחר.

כשאתם מבקשים לבחור צלם לאירוע שלכם, בחירה בצלם בעל רקע אומנותי יכולה לשדרג לחלוטין את אלבום התמונות שלכם. אתם צריכים להתחבר מאוד לסגנון שלו כיוון שהצילום האומנותי שם דגש גדול על הביטוי האישי של הצלם, וכמובן שתמיד כדאי לערוך שיחה מראש, לתיאום ציפיות ולהיכרות. צלם המיומן בצילום אומנותי לאירועים יתרכז באנשים שנמצאים מולו, ילמד להכיר אותם ואת החיבור ביניהם, וייתן לזה להיות הקו המנחה שלו לצילום האירוע, מתך זווית הראייה האומנותית שלו.

לקריאה נוספת: