צלם פורטרט

צילום פורטרטים מתייחס ברוב המקרים לצילום דיוקנים, כלומר לצילום מקרוב של אדם, לרוב רק של הפנים, אבל לא בהכרח. צילום פורטרט יכול להתייחס גם לצילום מקרוב של אובייקט כלשהו, כך שזה לאו דווקא חייב להיות אדם, זה יכול להיות גם בעל חיים, חפץ דומם, צמח או חלק מסוים מהנוף. צלם פורטרט הוא צלם שמתמחה בצילום פורטרטים, ויודע לקחת אובייקט מסוים ולהפוך אותו לנושא התמונה בצורה שתעביר את המהות שהוא רואה בו, או את המהות שהוא מבקש להעביר.

מתי יש צורך בצלם פורטרט?

צילומי פורטרט נפוצים בשלל תחומים – צילומי תדמית לבעלי עסקים, צילומי אופנה, צילומים לעולם הפרסום, כולל צילומי מוצרים, צילומי אמנות, בוקים לדוגמנים או לשחקנים ועוד. בכל אלו המשותף הוא שיש נושא מאוד ברור לתמונה – האדם או האובייקט המצולם, וברובם מטרת התמונה היא להעביר איזשהו מסר, למכור איזשהו מוצר.

צלם פורטרט יודע לקחת את המסר שהלקוח מבקש להעביר דרך התמונה, ולמצוא את הדרך להעביר אותו באמצעות האובייקט המצולם, אם זה על ידי קומפוזיציית הצילום, התאורה, הרקע לצילום, הקשר שנוצר בינו לבין המצולם ועוד, וכמובן גם פיתוח התמונות ברמה הגבוהה ביותר.

כשמדובר בצילום אירועים, השילוב המושלם הוא בין צלם שמתמחה גם באירועים וגם בפורטרטים. מצד אחד מדובר במסיבה הכוללת המון משתתפים, וצלם אירועים טוב יידע להעביר דרך התמונה את האווירה דרך מבט כולל ומרוחק יותר על רחבת הריקודים, השולחנות ואזור קבלת הפנים. בצורה כזאת ילכוד הצלם את תחושת הביחד, את המשפחתיות, את ה’שמח’ שנוצר מתוך הנוכחות של כל האורחים יחד באירוע.

מצד שני, הגדולה של צלמי אירועים היא להצליח לתפוס את הרגעים הקטנים והמרגשים, כאלו שצלם פורטרט מיומן באיתורם. רגע שבו הזוג מחזיק ידיים בחופה, עיניים דומעות מהתרגשות של בן או בת משפחה, ואפילו פריטים קטנים ויפהפיים בעיצוב המקום שמוסיפים בסופו של דבר כל כך הרבה לאלבום התמונות. השילוב בין ראייה של התמונה הרחבה של האירוע לבין עין רגישה לרגעים קטנים, אינטימיים ומשמעותיים, הוא מה שיאפשר לעשות את הבחירה הטובה ביותר בצלם לאירוע שלכם.

לקריאה נוספת: